ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI OKULLARIMIZDA BAŞLADI

2015-2016  EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI OKULLARIMIZDA BAŞLADI

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları il genelinde açılmaya başlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ve Şube Müdürü Mustafa ŞAHİN, Nevzat AYAZ Sosyal Bilimler Lisesinde açılan destekleme ve yetiştirme kurslarını yerinde inceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI açılan kurslar ile ilgili olarak Nevzat AYAZ Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü İsmail YILDIZ’dan bilgi aldı. Daha sonra sınıfları gezen, öğretmen ve öğrencilerle görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI; “Mezunlar, Halk Eğitim Müdürlüklerine, öğrenimlerine devam eden öğrenciler ise örgün eğitim veren okullardan birine başvuru yapabilecektir. Kazanım testleri ve her ay deneme sınavları bu kurs merkezlerimizde ücretsiz olarak yapılacaktır. Bu bağlamda ilimiz merkez ve ilçelerinde destekleme ve yetiştirme kursuna yönelik geçen sene 63 okulda toplam 5355 öğrencimiz bu kurslarımıza katılmıştır. Bu sene ise destekleme ve yetiştirme kursların başvuruları 21 Eylül 2015 tarihinden itibariyle elektronik ortamda alınmaya başlanmış ve bu başvurular  9 Ekim 2015 tarihine kadar da devam edecektir. Destekleme ve yetiştirme kursları, 1.dönem, 2.dönem ve yaz ayları olmak üzere üç dönemde açılacak.” dedi. Öğrencilerin kurslara katılımı ve memnuniyetlerinden  çok mutlu olduğunu belirten YAZICI, kursların açılmasında katkısı olan idareci ve öğretmenler ile kurslara katılan öğrenciler ve onlara destek olan velilere teşekkür etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.