ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015 ÖSYS TERCİH İŞLEMLERİ

2015 ÖSYS TERCİH İŞLEMLERİ

2015-ÖSYS tercih işlemleri, 6 Temmuz 2015 tarihinde başlayacak ve 14 Temmuz 2015 tarihinde sona erecektir.

2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Adaylar tercihlerini, 6-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki TC kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. TC kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi sorumlu olacaktır. 

Tercih Döneminde Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüzde görevli rehberlik öğretmenleri tüm öğrenci ve velilere tercih danışmanlığı hizmeti sunacaktır. Doğru tercih için uzman desteğinin alınması son derece önemlidir.

Tercih sürecinde emeği geçen tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür eder, üniversitelere yerleşecek değerli öğrencilerimize başarılar dilerim.

 

                                   Yusuf YAZICI

                                        İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Tercih döneminde de yanınızdayız!

          Çankırı Rehberlik Araştırma Merkezi (Güneş İlkokulu yanı)

          ALO REHBERLİK: 0376 213 16 01

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.