ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı

2016 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri Başvuru Sonuçları Açıklandı

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde 2016 yılı Teklif Çağrısı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yapılan açıklamada 904 adet proje teklifinden Karma Stratejik Ortaklıklar kapsamında, 13 adet proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Müdürlüğümüzün başvuru sahibi olduğu Developing the Capacity of Pre-School Education (Okul Öncesi Eğitimin Kapasitesinin Geliştirilmesi)” adlı proje de 95.590,90€ hibesiyle kabul edilen 13 proje arasında yer almıştır. Proje ortakları Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Çankırı İstiklal Anaokulu; yurtdışı ortakları ise Romanya, Slovakya, Bulgaristan’da bulunan Milli Eğitim Müdürlükleri, anaokulları ve eğitim alt yapılı okul dışı kurumlardır.

Proje kapsamında; Romanya, Slovakya, Bulgaristan ve Türkiye’de gerçekleştirilecek çalışma ziyaretleri sonrasında okul öncesi öğrencilerinin öğrenme çıktılarını takip edebilmek için okul öncesi öğretmenlerinin, müdürlerinin ve denetçilerinin erişimine açık çevrimiçi bir eğitim platformu oluşturulacaktır.

Proje bitiminde, “Avrupa’da Okul Öncesi Eğitimin Birleşimi” adlı kitapçık hazırlanacak, “Genel Avrupa Danışmanlığı ve Rehberliği Metotları” konulu seminer düzenlenecek ve “Okul Öncesinde Ortak Avrupa Ebeveynleri Yaklaşımı” Eğitimi verilecektir.

Geçtiğimiz yıl Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri kapsamında 2015 yılı teklif çağrısı döneminde Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde 7 ortaokulumuzun konsorsiyum üyesi olduğu ‘Demokratik Okuldan Demokratik Topluma’ adlı proje ve 13 okulumuzun konsorsiyum üyesi olduğu ‘Fark Yaratan Öğretmenler’ adlı proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiş ve uygulanmaya başlanmıştı. Başarıyla devam eden projelerimiz 31 Aralık’ta sona erecektir.

KA2 Stratejik Ortaklık başvurularının sonuçlandırılması ile 2016 dönemi Gençlik projeleri başvuru dönemi de 4 Ekim 2016 tarihinde son bulacaktır.

AB Proje Birim ekibi olmak üzere proje ortağı okullarımızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Erasmus+ Programı 2016 Yılı KA2 Projeleri Başvuru Sonuçları için tıklayınız.

 

http://www.ua.gov.tr/docs/default-source/okul-ortakl%C4%B1klar%C4%B1/ek-2-2016-y%C4%B1l%C4%B1-iyi-uygulamalar%C4%B1n-de%C4%9Fi%C5%9Fimine-y%C3%B6nelik-okul-e%C4%9Fitimi-stratejik-ortakl%C4%B1klar-kapsam%C4%B1nda-ka201-karma-stratejik-ortakl%C4%B1klar-nbsp-kabul-listesi-(proje-numaras%C4%B1na-g%C3%B6re-s%C4%B1ral%C4%B1d%C4%B1r)-.pdf?sfvrsn=0

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.