ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) İle İlgili Duyuru

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) İle İlgili Duyuru

Ülkemizde iki milyon, ilimizde ise iki binden fazla öğrencimizin başvurması düşünülen 2017 YGS Sınavı başvuruları başladı. Bu yıl sınav sisteminde bazı değişikliklere gidildi. Bu değişikliklerden bazıları:

ü  Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından ön lisans programlarına sınavsız geçişle yerleştirme işlemi kaldırıldığından mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar, ön lisans programlarına ek puanları ile yerleştirileceklerdir.

ü  LYS´lerde kısa cevaplı sorular da olacaktır.

ü  Öğretmenlik programlarının tamamı ve İlahiyat programı LYS ile öğrenci alacaktır.

ü  Açıköğretim önlisans/lisans programlarına da puan türü konulmuş olup, puan türü; programın örgün programdaki puan türü ile aynı olacaktır.

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemine (ÖSYS) başvurular, 4-18 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2017-ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, 2017 ÖSYS Kılavuzuna ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bağlantıdan erişebilecektir.  Adaylar ayrıca Müdürlüğümüze bağlı Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nden konu ile ilgili bilgi ve destek alabilirler.

Bu süreçte sınava başvuracak tüm adayların son değişiklikleri de göz önünde bulundurmasını ve çalışmalarını bu doğrultuda gözden geçirmesi gerekmektedir.

Öğrenci, veli ve öğretmenlerimize başarılar diler, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 05-01-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.