ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017 Teklif Çağrısına Yönelik Erasmus+ Eğitimleri Devam Ediyor

2017 Teklif Çağrısına Yönelik Erasmus+ Eğitimleri Devam Ediyor

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında 2014-2020 yılları arasında uygulanacak olan Erasmus+ Programı 2017 program rehberi ve teklif çağrısı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından ekim sonunda yayınlanmıştır. Bu kapsamda hazırlanabilecek projelerle ilgili Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından Teknik Destek Toplantıları planlanmıştır.

Erasmus+ Programı kapsamında KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Projeleri için son başvuru tarihi 2 Şubat 2017 ve KA2 Stratejik Ortaklık başvuruları için son başvuru tarihi 29 Mart 2017’dir. Proje hazırlamak isteyen kurum ve kuruluşlarımıza Erasmus+ Programı ve proje hazırlama ile ilgili bilgi vermek, proje hazırlayan kurum ve kuruluşlarımızın hazırladıkları projelerle ilgili çalışmalarda bulunmak, son kontrollerini yapmak ve doğru başvuruda bulunmalarını sağlamak amacıyla Valiliğimiz ve Müdürlüğümüz AB ve Dış İlişkiler Bürosu personelince Teknik Destek Toplantıları düzenlenmiştir.

Bu kapsamda, KA1 Okul Eğitimi Bireylerin Öğrenme Hareketliliği, KA1 Gençlik Hareketliliği, KA1 Yetişkin Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği, KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar, KA2 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar eğitimlerimiz uygun kurum ve kuruluşlardan gelen başvurular doğrultusunda gönüllü olarak başvuran katılımcılarımızın katılımıyla 22 Kasım 2016 tarihinde başlamıştır.

İlimiz okullarından idareci ve öğretmenlerin, diğer kurum ve kuruluşlardan ilgili personelin katıldığı toplantılarda program bilgilendirme, uygulamalı olarak proje konusu belirleme, başvuru formu doldurma, proje ortağı arama ve başvuru usul ve esasları ile ilgili eğitim verilmiştir. Çankırı Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Bürosu görevlileri tarafından verilen eğitimlerde çalışma grupları oluşturularak interaktif proje hazırlama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Şimdiye kadar 7 toplantının tamamlandığı eğitim süreci 16 Aralık 2016 tarihinde sona erecektir.

 

14-12-201614-12-201614-12-201614-12-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.