ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Etkinliklerinde “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” Projesi Kapsamında Bisiklet Teslimi Gerçekleştirildi

23 Nisan Etkinliklerinde “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” Projesi Kapsamında Bisiklet Teslimi Gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” projesi kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamalarında 13 ortaokul ve 10 ilkokul öğrencimize bisikletleri teslim edildi.

Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu bahçesinde gerçekleştirilen bisiklet teslim törenine Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Yusuf Bayazıt, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, Vali Yardımcısı Zafer Engin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Yılmaz, Hayırsever Hanımefendi Muazzez Amaratoğlu ve oğlu Vedat Konyalı, daire amirleri, STK Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, “Sayın Sağlık Bakanımız, Sayın Milli Eğitim Bakanımız bize bisiklet gönderdi biz de burada öğrencilerimize teslim edeceğiz. Belediye Başkanımızdan öğrencilerimizin bisiklete binebilmeleri için bisiklet yolu istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç ise, “Deve yolunu genişletiyoruz. Yolun bir kenarını bisiklet yolu ve yürüyüş yolu olarak tanzim ediyoruz. Çalışmalar devam ediyor. Hayvan pazarının yanında da spor vadisi yapıyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere bisikletleri teslim edildi.

 

 

 

24-04-201624-04-201624-04-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.