ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLİMİZDE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLİMİZDE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’nın Atatürk anıtına çelenk koyması ile başlayan tören, İsmet İNÖNÜ Ortraokulu bahçesinde düzenlenen programla devam etti. Programa Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Filiz, Sayın Garnizon Komutanımız Kur. Alb. Yusuf BAYAZIT, Sayın Belediye Başkanımız İrfan DİNÇ, Sayın Vali Yardımcımız Zafer Ergin, daire müdürleri, STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Törende açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI özetle;

“Kurtuluş mücadelemizin mümessili olarak tarihte bağımsızlık destanı yazan TBMM’nin açılış yıldönümünü bir defa kutlamanın coşku ve sevinci ile hepinize saygılar sunuyorum.

     Ordularımızın dağıtıldığı, ezelden beridir hür yaşamış milletimizin esir alınmak üzere kuşatıldığı bir zamanda, esaret zincirlerini kırmak üzere bağımsızlık meşalesini yakan aziz milletimizin temsilcileri, Atatürk’ün önderliğinde TBMM’de toplanmıştır.

     Millet iradesinin kurumsal sembolü olan TBMM’nin açılması ve bu gün de görev  ifa ediyor olması gurur verici olmakla beraber, insanımıza  değer duygusu katması ve milletimizin kendisini ifade etmesi açısından da oldukça anlamlıdır.  Kederde ve kıvançta tek vücut olarak hareket etmek, ayrıştırıcı değil birleştirici olmak, nimeti ve külfeti birlikte paylaşmak, vatanı bir bahçe, insanları ise bu güzel bahçenin rengarenk çiçekleri olarak görmek, maziden ders alarak geleceğe umutla bakmak millet olmanın en temel ilkeleridir. Türk milleti olarak bu ilkeler etrafında kenetlenme iradesi ve azmini gösterdiğimiz için hür ve bağımsız yaşamanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu gururu yaşamamıza vesile olan başta Atatürk olmak üzere kahraman ecdadımızı minnet ve  şükranla anıyorum.

     Bu gün vesilesiyle; gül yüzlü çocukların yüzleri solmasın, tertemiz kalpleri incinmesin, fıtratları bozulmasın, dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu gibi minicik sinelerine mermi ve gülleler çarpmasın, kolları kırılmasın ki, Anadolu’nun göz nurumuz çocukları gibi uçurtma uçurabilsinler, bayram yapabilsinler.

        Sevgili öğrenciler;

       Atatürk tarafından, dünyanın en güzel çiçekleri olan sizlere armağan edilen bu bayramda sevinçlerin en güzelini yaşamanız bir hak, bizlerin bu hakkı koruması ve devam ettirmesi ise öncelikli sorumluluğumuzdur.

        Her gününüzün 23 Nisan kadar sevinç ve coşku dolu, geleceğinizin daha da aydınlık ve mutlu olması dileğiyle hepinizin bayramını kutlar, saygılar sunarım” dedi.

     “23 NİSAN” adlı şiirleri Hüseyin Batuhan YENİKÖSE ve Esma Hilal ÜNAL okumasının ardından İsmet İNÖNÜ Ortaokulu Müzik Korosu tarafından çocuk şarkıları seslendirildi. “Egemenlik Ulusundur” adlı şiiri Hilal ESEN isimli öğrenci okudu. Vali Ayhan ÇEVİK Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Öğrencileri tarafından “Müzikli Oyunlar” gösterisi yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından yapılan Jimnastik gösterisi programa renk kattı. Ödül töreninde Vali Ayhan ÇEVİK Özel Eğitim Spor Kulübü sporcuları Ömer Faruk DEMİR, Semanur KARATOSUN, İsmail KOÇ’ a madalyalarının ve hediyelerinin Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN ve Sayın Milletvekilimiz Hüseyin FİLİZ tarafından verilmesinin ardından TOBB Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı yöresel halk oyunları beğeniyle izlendi. Program sonunda emeği geçen herkese Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN teşekkür etti.

     23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu hafta boyunca anaokulları, ilkokullar ve ortaokullarımızın hazırladığı kutlama programları ile devam etti. Düzenlenen programlarda öğrencilerimiz keyifli, velilerimiz duygulu anlar yaşadılar. Mareşal Çakmak İlkokulu ve Mareşal Çakmak Ortaokulunun Huzurevinden gelen misafirleri bu kutlamalarda çocuklarımıza eşlik ettiler.

 

     Kutlama programlarına teşrif eden Devlet Erkânına, halkımıza, öğrencilerimize ve programın hazırlamasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.