ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8.SINIFLAR İÇİN ORTAK SINAVLAR UYGULAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU!

8.SINIFLAR İÇİN ORTAK SINAVLAR UYGULAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU!

Ortaokulların 8’inci sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri,  din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C.  İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,  yabancı dil derslerinden,  iki yazılısı olan derslerin birincisi,  üç yazılısı olan derslerin  ikincisi  olmak  üzere,  her dönem ortak sınavlar yapılacaktır.

Ortak sınavlar,  ülke genelinde  öğrencilerin öğrenim  gördükleri  okullarında, Türkiye  saatiyle  aynı  anda  09.00, 10.10, 11.20’de uygulanacaktır.

Ortak sınavlar, sınav takviminde belirtilen tarihlerde,  her sınav günü  yapılacak olan üç ders yazılısı  bir  oturum  olmak üzere,  iki günde  iki  oturum hâlinde yapılacaktır.  Sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders yapılmayacaktır.

8’inci sınıf  I. Dönem Ortak Sınav Tarihi: 23-24 Kasım 2016 

8’inci sınıf  II. Dönem  Ortak Sınav Tarihi: 26-27  Nisan 2017 

Sınavlarla ilgili her türlü bilgi ve rehberlik desteğinin İlimiz Rehberlik ve Araştırma Merkezinden alınabileceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı içerisinde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavları ile ilgili “Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeni eğitim öğretim yılında geçen yıl yakaladığımız başarı seviyesini bu yıl daha da yükseğe taşımak amacı ile uygulamış olduğumuz projelerimizde görev alan ve emeği geçen herkese şimdiden teşekkür eder, öğrencilerimizin gireceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavlarının başta sevgili öğrencilerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygılar sunarım.” dedi.

 

 

Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Adres: Cumhuriyet Mah. Alparslan Türkeş Bul. No:48 (Güneş İlkokulu Yanı)

ALO REHBERLİK: 0376 213 16 01  http://cankiriram.meb.k12.tr/

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.