ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

Aday Öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

2016-2017 eğitim –öğretim yılı aday öğretmen yetiştirme programında yetiştirme sürecinde bulunan öğretmenler 8 saat okullarında görev yaptıktan sonra adaylık eğitimleri ile ilgili faaliyetleri sürdürecektir.

Eğitim öğretim döneminde aday öğretmenler “Ders Planlama Hazırlık ve Değerlendirme” (144 saat) ile “Ders uygulaması” (90 saat) faaliyetlerini adaylık eğitimi süresince fiilen girdikleri derslerde ve bu derslere hazırlık safhasında gerçekleştireceklerdir.

Yetiştirme sürecinde aday öğretmenler, çalışma programı çerçevesinde 2 saat ders izleme uygulaması, haftada 4 saat ise “hafta içi gözlem ve uygulamalar” yapacaktır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından aday öğretmen yetiştirme sürecinin son safhası olan, çevrenin şartları eğitim imkanları da göz önünde bulundurularak “okul dışı faaliyetler” planlanmış olup uygulamaya geçilmiştir.

Bu kapsamda aday öğretmenlerimiz 17.02.2017 Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürümüzü makamında ziyaret ettiler. İl Müdürümüz, aday öğretmenlerimizden yetiştirilme süreciyle ilgili görüş ve önerilerini olarak, onlarla sohbet etti. Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgi verdi ve aday öğretmenlerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.