ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMENLİK VE PERFORMANS DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ADAY ÖĞRETMENLİK VE PERFORMANS DEĞERLENDİRME BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

16/02/2016 Salı günü İlimiz Rehberlik Araştırma Merkezi toplantı salonunda ilimizdeki tüm okul müdürlerine yönelik olarak aday öğretmenlik ve performans değerlendirme bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI öğretmenliğe yeni başlayacak öğretmen adaylarının eğitim ortamında yetiştirilmesi noktasından hareketle her aday öğretmene bir danışman öğretmenin rehberlik yapacağını ve bu değişikliğin öğretmen yetiştirme politikasında çok önemli bir adım olduğunu belirtti. Bu sebeple okul müdürlerinin aday öğretmenlere danışman öğretmen belirleme noktasında çok titiz olmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca ilimizde eğitimin son iki yıl içerisinde bir ivme kazandığını ve bu uygulama ile yetişecek aday öğretmenlerin ülkemiz eğitimine büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Daha sonra okul müdürlerimiz Nadir KAYAŞ ve Hüseyin ÇAKIR tarafından toplantıya katılan okul müdürlerimize konu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

 

 

 17-02-201617-02-201617-02-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.