ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"AFETE HAZIR OKUL PROJESİ" KAPSAMINDA EĞİTİM VERİLDİBaşbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “Afete Hazır Okul Projesi” kapsamında İlimiz Mareşal Çakmak İlkokulu öğrencilerine eğitim verildi. Okulumuzda gerçekleşen seminerde Çankırı İl Afet ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Müdahale Eğitmenleri    Levent ULUS, İbrahim BAŞYAYLA, Hasan BÜLBÜL tarafından öğrencilere afetler konusunda bilgi verdi.

Okulların bulunduğu bölgelerde tehlikeyi belirleyip risk analizi yapmak ve muhtemel tehlikeler karşısında okul afet planları yapılmasını hedeflediklerini belirten Levent  ULUS, afet anında doğru davranış şekilleri, acil durumda aranacak telefonlar, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı.

İlerleyen günlerde eğitim ile birlikte tatbikatlar da gerçekleştireceklerini söyleyen Levent ULUS, diğer okullarda da yıl içerisinde eğitim programlarını yapacaklarını belirtti.

Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

 26-02-201626-02-201626-02-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.