ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Alarmı Kurduk, Kitap Okuma Zamanı !..

Alarmı Kurduk, Kitap Okuma Zamanı !..

Öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için her yıl çeşitli projeler uygulayan Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında uygulayacakları daha önce ilimizde uygulanmamış bir projeye daha imza attı. Projelerinin Adı : “ Her Eve Bir Kütüphane”

Projenin Sloganı : “Kitap Okumak Boş Zamanı Değerlendirmek Değil, Zaman Ayırarak Yapılmalıdır.” diye açıklama da bulunan okul müdürü Resul AYHAN, “Öğrencilerimize öğretmenleri ve aileleri tarafından “Haydi Kitap Okuyun” demek yerine “Haydi Kitap Okuyalım” düsturundan yola çıkılarak proje ile öğretmenin ve anne-babanın rol- model olması hedeflenmiştir. Bu yolla öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılacağı gibi; öğrencilerin algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, okuduklarını anlayabilen, sorgulayabilen, tartışabilen ve milli manevi değerlere sahip yüksek karakterli öğrencilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir” diye açıklamada bulundu.

Proje ile her eve bir mini kütüphane, öğrenci okuma seti, anne-baba okuma kitabı (Eğitim İçerikli) götürülerek hediye edilmektedir. Her 15 günde bir aileye gidilerek anne, baba, öğrenci ve proje ekibince 30 dakika kitap okuma etkinliği yapılmaktadır. Aynı uygulamanın her gün aile tarafından yapılması ve yapılan uygulamanın dönütleri istenmektedir.

07.12.2017 günü 1. Etkinliğimiz USLU Ailesinin evinde, 19.12.2017 günü 2. Etkinliğimiz ÇAĞLAR Ailesinin evinde üç nesil bir arada kitap okuyarak gerçekleştirildi.

28.12.2017 günündeki 3, etkinliğimiz Yalçınkaya Ailesinin evinde gerçekleştirildi. Etkinliğe projeye destek vermek ve ilimizde kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Muammer ÖZTÜRK ve Şube Müdürü O. Kemal KARAKUŞ katılmışlardır. “Milli Eğitim Müdürü bu proje ile öğrencilerimizin kitap okuma, okuduğunu anlama, tahlil yapabilme, muhakeme yapabilme ve iyi vatandaş olarak yetişme gibi olumlu kazanımları olacaktır. Ayrıca güzel olumlu davranışların temeli aile de atılır. Ailelerin işin içine katılmasından ötürü projeyi ayrıca önemsiyoruz. Evlerinde bizleri misafir eden Yalçınkaya ailesine, proje koordinatörleri Çiler Özge YILDIZ’a, Aygün ŞENER’e ve Ayşe TOPRAK’a teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

 

05-01-201805-01-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.