ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI.

"Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Projesi" Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalan protokolle yürürlüğe girmiştir. Projeyle,    toplumun bağımlılıklarla mücadele sürecindeki bilinç düzeylerinin artırılması yoluyla ülkemizde yaşayan çocuk, genç ve yetişkinlerin daha güvenli ve mutlu bir hayat sürmelerine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

           Söz konusu projesi hakkında bilgilendirme yapmak ve ilimiz örgün yaygın eğitim kurumlarda açılacak olan kurslarla ilgili yapılacak çalışmaları görüşmek üzere; Şube Müdürü Ali YÜZDEMİR başkanlığında, 14 Mayıs 2015 tarihinde saat 10.00’ da Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğünde toplantı yapıldı.

Toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürleri,  İl/İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü katıldı.

Yine aynı proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın da katılımıyla, 18 Mayıs 2015 tarihinde saat 15.30’da Rehberlik ve Araştırma Merkezi salonunda merkez ve merkeze bağlı okul müdürleri ve kurslarda görev alacak rehber öğretmenlerle bilgilendirme toplantısı yapıldı

         Formatör/uygulayıcı eğitici rehber öğretmenler tarafından öncelikle lise son sınıf öğrencilerinden başlanarak örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki öğrenci/kursiyer, veli ve okul çalışanlarına verilecek kurslar, yapılacak çalışmaların planlanması ve takvime bağlanması, proje kapsamında yapılacak iş ve işlemler hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali YÜZDEMİR tarafından bilgiler aktarıldı.

 

          İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, projenin öneminden bahsederek, okullarımızda yapılacak bu eğitimle öğrencilerimizin, velilerimizin ve okul çalışanlarının bilgi sahibi olacaklarını, toplumun bu sayede bilinçleneceğini belirterek çalışmalarda görev alacak herkese teşekkür edip başarılar diledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.