ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Barış Manço Şarkıları İle Anıldı

Barış Manço Şarkıları İle Anıldı

1 Şubat 1999 yılında vefat eden, Türk Müziği´ne yaptığı eşsiz katkılarla efsaneye dönüşen, Türkiye´de müziğin öncülerinden Devlet Sanatçısı Barış MANÇO vefatının 20.yılı nedeniyle Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Pop Orkestrasının İlimiz Karatekin Parkında verdiği konserle anıldı.

Çankırı Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi Gitar Öğretmeni Emrah BAŞAL, Güzel Sanatlar Lisesi Piyano Öğretmeni Sezer DİNÇER, Bahçeşehir Koleji Müzik Öğretmeni Oğuz KABASAKAL ve  Okulumuz Müzik Bölümü öğrencileri Eren ACAR, Melih BOYRAZ, Nisa YILDIRIM, Gizem METİN, Alperen TEYMUR, Emir GÜLBURUN ve İsmail KARA’dan oluşan orkestra, konserde  Barış MANÇO’ya ait, Dönence, Domates Biber Patlıcan, Hal Hal ,Alla Beni, Gibi Gibi, Kol Düğmeleri, Can Bedenden Çıkmayınca, Aynalı Kemer, Kara Sevda gibi sevilen  eserleri seslendirdi.

7´den 77´ye herkesin sevgilisi olan, adam olacak 90 kuşağı, her çocuğun süper kahramanıBarış MANÇO’yu gelecek kuşaklara tanıtmak ve kentimizin sosyal yaşantısına katkı sağlamak, amacı ile düzenlenen konserde Çankırı halkı, çocuklar ve gençler eğlenceli dakikalar geçirdiler.

 

   07-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.