ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Belediye Başkanımızdan “Öğretmenler Günü” İkramı

Belediye Başkanımızdan “Öğretmenler Günü” İkramı

Öğretmenler günü münasebetiyle, 26 Kasım 2018 Pazartesi günü, Çankırı Belediyesi tarafından öğretmenlerimize yönelik olarak yemek programı düzenlendi. Düzenlenen programa Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, Grup Başkanvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ile yönetici ve öğretmenler katıldı.

Büyük bir katılımla gerçekleşen program İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK´ ün açılış konuşmasıyla başladı.  ÖZTÜRK, "Bugün, Mustafa Kemal Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mekteplerine "başöğretmen” olduğu gündür. Bugün, geleceğimizi inşa eden sanatçıların günüdür. Bugün, peygamberlik mesleğini icra eden öğretmenlerin günüdür.” diyerek başladığı konuşmasında Çankırı eğitiminden ve öğretmenlerimizin eğitimdeki en büyük rolü oynadığından bahsederken Çankırı´daki 31152 öğrencinin geleceğinin öğretmenlerimizin çalışmalarıyla şekilleneceğini belirtti. “Eğitim çalışanlarımıza, birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyduğum meslektaşlarıma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”  dedi.

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ "Kıymetli öğretmenlerim... Sizler yoksanız, bir sonraki neslin hastalandığında gideceği doktoru, otobüsünü kullanacak şoförü, temiz ve sağlıklı gıda üreticisi, iklim ve mevsime göre zevkli ve güzel bir şekilde giyinebilmesini sağlayacak tekstilcisi, vatanını koruyacak askeri, ülkesini yönetecek devlet adamı, ressamı, müzisyeni, şairi, yazarı, pilotu, polisi, kısacası geleceği yok... Bizler çalışıp çabalayarak dünyanın en meşhur sanatçısı, en başarılı bilim adamı, en etkili siyasetçisi, en etkileyici filozofu olabiliriz. Lakin ne olursak olalım, yaşadığımız sürece, öğretmenlerimizin öğrencisi olarak kalırız. Sizlerin eserleri olarak yaşar ve hayata değer katarız. Ürettiğimiz her esere, geliştirdiğimiz her projeye, ortaya koyduğumuz her çalışmaya attığımız imzada sizler varsınız. Sizler bir milleti millet, vatanı vatan, insanı insan yapan asıl kahramanlarsınız. Sizler tıpkı bir binanın temeli gibisiniz. Göz önünde olan üst katlar olsa da, siz olmadan hiçbirinin bir kıymeti yok. Başta eğitim hayatım boyunca bana emek vermiş öğretmenlerim olmak üzere hepinizi saygıyla ve hürmetle selamlıyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun." dedi.

Grup Başkanvekilimiz Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, öğretmenlerimizin bu güzel günlerinde onlarla beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “ tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. 2019 yılı bütçesi içerisinde eğitim hizmetleri için ayrılan bütçe ilk sırada yer almış ve Milli Eğitim Bakanlığı hizmetlerinde sarf edilmek üzere  ayrılmıştır. Eğitim, özellikle öğretmenlik, parayla ödenebilecek, maaşla ölçülebilecek bir şey değildir. Bunun bilincindeyiz. Öğretmenlerimiz ile ilgili Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde de yer aldığı gibi  meslek gelişimi, lisans üstü eğitim, ücretli ve sözleşmeli öğretmenler ile ilgili yasal düzenlemeler gibi pek çok alanın yanı sıra Öğretmenlik Meslek Kanunu ve ek gösterge ile ilgili özlük ve mesleğe yönelik iyileştirme çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Bizleri yetiştiren siz kıymetli öğretmenlerimizsiniz. İstikbalin mimarları, tüm mesleklerin anası, kaynağı sizlersiniz.  Şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hasta olanlara şifalar diliyorum. Emekli olan eğitim çalışanlarımıza sağlık ve huzur dolu bir yaşam diliyorum. " dedi.

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin BOZ’a ve Çankırı Belediyesi çalışanlarına nazik davetleri için; katılan tüm değerli misafirlere bu anlamlı günde bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ederiz.

27-11-201827-11-201827-11-201827-11-201827-11-201827-11-201827-11-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.