ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BESLENME DOSTU OKULLARIMIZ ÇOĞALIYOR

BESLENME DOSTU OKULLARIMIZ ÇOĞALIYOR

“Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına teşvik edilmesi, obezitenin önlenmesi, hareketli yaşam ile okullarda sağlıklı beslenme konularında duyarlılığın arttırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi sayesinde okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda belirlenen kriterleri sağlayan okullarımıza “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” verilmektedir. İlimizde, 2014 yılında 9 okulumuzda Beslenme Dostu Okul Sertifikası bulunurken 2015 yılı bugün itibarıyla bu sayı 16’ya yükselmiştir.

02.12.2015 tarihinde Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Eyüp YALÇINKAYA, Halk Sağlığı Şube Müdürü Ahmet MIZRAK, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Halim HICIPLI ve Turgut ÜNAL ile Milli Eğitim Şube Müdürü Ali YÜZDEMİR’ in katılımıyla Milli Eğitim Müdürümüzün makamında dört okulumuza daha “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” verilmiştir. Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan 125. Yıl Anaokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Çankırı Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne sertifikaları Milli Eğitim Müdürlüğü Makamında Okul Müdürlerine takdim edildi. 

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Beslenme Dostu Okul sayımızın günden güne arttığını, bunun sağlıklı nesillerin yetişmesi konusunda sevindirici olduğunu belirterek, okullarımızın her alanda gelişiminin artırılması ve alt yapısının daha verimli hale getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini, söyledi ve serdifika alan okul yöneticilerinin şahsında yönetici, öğretmen, öğrenci ve veliler ile Toplum Sağlığı Müdürlüğü ve projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.