ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Öğrenci Tanılama Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

BİLSEM Öğrenci Tanılama Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

İlimiz Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’ne 2016 yılında seçilecek özel yetenekli öğrencilerin tanılama süreci hakkında bilgilendirme toplantıları yapıldı.

İlimiz merkezinde bulunan ilkokulların sınıf ve rehberlik öğretmenlerine yönelik olarak öğrenci tanılama süreci hakkında toplantılar düzenlendi. Toplantılara Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM Müdürü Arif KIRKPINAR, Çankırı RAM Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM Müdür Yardımcısı Elif GENÇ ve Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM Danışman Sınıf Öğretmeni Taner KILIÇ katıldı. İki ayrı grup halinde yapılan toplantılardan ilki Rehberlik Araştırma Merkezi Toplantı Salonu’nda, ikincisi ise Güzel Sanatlar Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Çankırı RAM Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN, 2016 yılında BİLSEM’e seçilecek özel yetenekli öğrenciler için tanılama sürecini ve özel yetenekli öğrencilerin bilişsel ve sosyal özeliklerini içeren bir sunum yaptı.

Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM Müdür Yardımcısı Elif GENÇ ise merkezin görevleri ve işleyişi hakkında sunum yaparak katılımcılara bilgi verdi.

Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM Müdürü Arif KIRKPINAR da öğretmenlerden gelen soruları cevaplayarak tanılama sürecinin düzgün işleyebilmesi için sınıf öğretmenlerine büyük görev düştüğünü, bunun için katılımcılardan ellerinden gelen özeni göstermelerini istedi.

Toplantıda öne çıkan konular; bu yıl 1.sınıfların da tanılama sürecine dahil edildiği, 1. ve 2. sınıf öğrencileri için sınavın tablet üzerinden, 3. ve 4. sınıf öğrencileri için ise test olarak yapılacağı oldu.

Tanılama takvimi ve ayrıntılı bilgi için:

 

Çankırı Ahmet Mecbur Efendi BİLSEM ( İsmet İnönü Ortaokulu Bahçesi – Taş Mektep Binası - Eski Güzel Sanatlar Lisesi Binası) Telefon: 0 376 213 15 36

http://ahmetmecburefendibilsem.meb.k12.tr

 

 

Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi ( Cumhuriyet Mah. Alparslan Türkeş Bulvarı No:48 - Güneş İlkokulu Yanı) Telefon: 0 376 213 16 01

http://cankiriram.meb.k12.tr 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.