ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANKIRI CEZAEVİNDE STRESLE BAŞETME SEMİNERİ

ÇANKIRI CEZAEVİNDE STRESLE BAŞETME SEMİNERİ

Çankırı Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlü ve tutuklulara yönelik ‘Stres ve Baş etme Yolları’ konulu seminer verildi. Seminer Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından gerçekleştirildi. Seminere hükümlü ve tutukluların yanı sıra bazı infaz koruma memurları ve cezaevinde görevli öğretmenler de katıldı.

Çelebi ÇAĞLAYAN, ‘Hangi ortam ve şartlarda olursak olalım stresle mutlaka karşılaşacağımızı bu nedenle yapılması gerekenin strese karşı dayanıklılığın artırılması’ olduğunu vurguladı.

Strese karşı hem fiziksel hem de psikolojik açıdan dayanıklı olabilmek amacı ile neler yapılabileceği örnekler ve uygulamalar ile gerçekleştirildi. Seminer sonunda soru cevap bölümü yapıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü olarak benzer etkinliklerin yıl boyu farklı konu ve konuklarla devam edeceği belirtildi.

 

Konu ile ilgili olarak Çankırı Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI,  ‘Eğitim çalışmalarının sadece okul ve öğrencilerle sınırlı olmadığını her türlü ortam ve fırsatı değerlendirerek Çankırı geneline eğitim hizmeti sunmayı amaçladıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.’ 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.