ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar “Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

Çankırı Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar “Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

Eğitimde “Feda edilecek birey yoktur.”anlayışı ile yola çıkılan “Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” projesi kapsamında dezavantajlı grupta yer alan ve sağlık sorunları nedeniyle örgün eğitim kurumlarında bulunamayıp evde eğitim gören öğrencilerimiz için evler sınıf ortamına dönüştürüldü. Bu amaçla evde eğitim alan öğrencilerimizin en büyük eksiği olan sosyalleşme ve arkadaş ortamı ise proje çerçevesinde oluşturuldu ve ilk etkinlikler yapıldı.

Evde eğitim gören öğrencilerimiz proje kapsamında edinmeleri gereken kazanımları sınıflarda yer alan öğrenciler gibi akranlarıyla beraber öğrenmenin mutluluğunu yaşamışlardır. Öğrencilerimiz, ilk etkinliklerini akranlarıyla beraber resim yaparak görsel sanatlar dersi kazanımlarını edindiler. Birlikte çizmenin, boyamanın, yardımlaşmanın ve yaptığı eseri arkadaşlarıyla paylaşmanın hazzını yaşayan öğrencilerimizin mutluluğu ve bir sonraki etkinliği sabırsızlıkla beklediklerinin gözlerinden okunuyor olması, projenin doğru yolda ilerlediğinin en güzel kanıtlarıydı.

 İkinci etkinlik olarak tasarlanan müzik etkinlikleri tamamen gönüllü olarak projeye katkı sağlayan Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretmenleri İbrahim GÖKMEN ve Şener PEHLİVAN, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Şevval DİNÇER ve Muhammed Ali DEMİR ile Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu müzik öğretmeni Onur TULGAY’ın katılımı ve müzik ziyafetleri ile gerçekleştirildi. Arkadaşlarıyla beraber şarkı söyleyip oyunlar oynayan öğrencilerimizin yüzünde bu deneyimi, kazanımı akranlarıyla yapıyor olmanın heyecanı ve mutluluğu tüm etkinlik boyunca öğrencilerden eksik olmadı.

Evde eğitim veren öğretmenlerimizden Aysun ÖZKAN, “Yapılan resim ve müzik etkinliklerinden öğrencilerimiz ve ailelerinin çok hoşnut kaldıkları, çalışmanın amacına ulaşarak evlerin sınıf ortamına dönüşmesi gözlendi. Katkılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ve Ar-Ge Birimine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

 

16-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.