ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar 10 Kıta Tek Yürek

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar 10 Kıta Tek Yürek

İlimiz Adnan Menderes İlkokulu idareci ve öğretmenleri tarafından öğrencilerimiz, velilerimiz ve ilimizde millî bilinç oluşturulması amacıyla bir proje hazırlanmıştır.

“10 Kıta Tek Yürek” adlı projenin amacı, başta öğrenciler olmak üzere bütün ilde İstiklâl Marşımız ve bayrağımız hakkında farkındalık sağlamaktır. Ayrıca bütün katılımcılarda millî birlik, beraberlik duygularının geliştirilmesi ve okul aile iş birliği noktasında da velilerimizle iletişimi güçlendirmek amaçlanmaktadır.

Projenin başlangıç kısmında öğrenci velilerine anketler uygulanmıştır. Uygulanan anketler ile velilerin İstiklâl Marşı ile ilgili hazır bulunuşluk düzeyleri ölçülmüştür. Durum analizleri yapılarak proje yürütme kurulundaki öğretmenlerimiz öğrencilerin evlerine veli ziyaretlerinde bulunmuş ve projenin tanıtımını gerçekleştirmişlerdir. Her ziyaret edilen eve Türk bayrakları ve projeyle ilgili hazırlanan afişler hediye edilmiştir. Ayrıca hazırlanan afişler tüm resmî kurumlara ve halkın görebileceği yerlere de asılmıştır. Proje kapsamında hazırlanan 1000 adet İstiklâl Marşı çıkartması ziyaret edilen evlere, kurumlara ve öğrencilere dağıtılmıştır.

“10 Kıta Tek Yürek” adlı proje kapsamında veliler çocukları ile birlikte İstiklâl Marşı’nın on kıtasını ezberleyecektir. Aynı zamanda okulumuzun ana sınıfı öğrencileri de İstiklâl Marşımızın 10 kıtasını ezberlemiştir. Projenin bitiş tarihi ve İstiklâl Marşı’nın kabul tarihi olan 12 Mart 2018 Pazartesi günü saat 12.00’de bütün okullardan ve kamu kuruluşlarından kortejler eşliğinde insanlar okul bahçesine gelerek ana sınıfı öğrencileri eşliğinde, ellerinde dağıtılan Türk Bayrakları ile İstiklâl Marşımızın 10 kıtasını tek yürek, tek ses olarak okuyacaklardır.

Proje yürütme kurulundan öğretmenimiz İbrahim AYDIN “Öncelikle okulumuz öğrencilerinin aileleriyle birlikte İstiklâl Marşı’nı ezberlemesini ve milli bilinci gelişmiş bireyler kazanmayı amaçlıyoruz. Ayrıca evlerde çocuğun velisiyle birlikte İstiklâl Marşı’nı ezberlediği çok güzel ortamlar oluşuyor. Öğrenci veli ve okul iletişimine katkı sağlayacak bir projedir.” dedi. 

Adnan Menderes İlkokulu Okul Müdürü Ertuğrul UYANIK, “Öğrencilerimize İstiklâl Marşı’nı öğretmek, milli duygularımızı en üst seviye çıkarmak ve okul-aile köprüsünü güçlendirmek için hazırlanan bu proje, ilimizde, özellikle bölge halkımızda güzel bir farkındalık oluşturmuştur. Her bir öğretmen arkadaşımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz projeye katkı sağlamıştır. 12 Mart Pazartesi günü bütün Çankırı halkıyla tek yürek olarak İstiklâl Marşımızı okumak gurur verici olacaktır. Bizimle bu güzel günde İstiklâl Marşımızı okumak isteyen herkesi saat 12.00’de okulumuzda ağırlamaktan gurur duyarız.” dedi.

 

08-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-201808-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.