ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Denemeden Olmaz

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Denemeden Olmaz

İlimizdeki Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu idareci ve öğretmenleri tarafından okul öncesi öğrencilerin deneysel yöntemleri görmesi ve uygulaması için bir proje hazırlandı

“Denemeden Olmaz” projesinin temel amacı; öğrencilerin laboratuvar ortamında deney yapmalarını sağlamaktır. Bunun yanında okullarında laboratuvar imkânı olmayan okullar da misafir edilip ortak çalışmalar yürütülerek farklı okul ve çevrelerden gelen öğrencilerin ortak bir paydada buluşturulması amaçlanmaktadır. Ayrıca okulumuza gelecek öğretmenlerimiz ile bilgi alışverişinin de mesleki anlamda fayda sağlayacağı kesindir.

Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu idareci ve öğretmenleri tarafından yapılan “Denemeden Olmaz” projesi kapsamında okulda fen ve doğa laboratuvarı oluşturulmuştur. “Denemeden Olmaz” sloganıyla ilimizdeki anaokulu ve anasınıfı öğrencilerini okulda ağırlayıp deney etkinliklerini birlikte yapmaya başlamışlardır.

“Denemeden Olmaz” Projesi 5 Şubat 2018 tarihinde başlamış ve 3 yıl süreyle uygulanıp ildeki tüm anaokulu ve anasınıfı öğrencilerine ulaşmayı hedeflemektedir.

Proje yürütme kurulundan Okul Öncesi Öğretmeni Azize ÇEVİK, “Okulumuzda oluşturulan laboratuvarın kendi öğrencilerimize katkısının yanında ildeki bütün öğrencilere katkı sağlayacağını biliyoruz.” dedi. Ayrıca “Farklı okullardaki meslektaşlarımızla tanışma fırsatı yakalarken öğrencilerimizde de farklı okullardaki akranlarıyla tanıştılar ve deney önlüklerini giyerek hep birlikte deney yaptılar.” dedi.

Okul Müdürü Serkan DOĞAN ise “Denemeden Olmaz” projesiyle amacın sadece deney yapmaktan ibaret olmadığını, davet edilen okulların öğrencileriyle kendi öğrencilerinin tanışma ve kaynaşma imkânı yakaladıklarını, farklı okullardan gelen öğretmenlerle okulumuz öğretmenlerinin de tanışıp mesleki anlamda deneyimlerini birbirlerine aktardıklarını söyledi. Ayrıca “Okul öncesi çağ çocuklarının, yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve okul öncesi dönemde bilimsel faaliyetlerle tanışmaları, daha önce hiç Fen ve Doğa laboratuvarıyla tanışmayan okul öncesi öğrencilerinin yararlanabileceği bir Fen ve Doğa laboratuvarında deneyler yapıp farklı okul ve çevrelerden gelen öğrencilerin ortak bir paydada buluşturulması amaçlanmıştır.” dedi.

 

01-03-201801-03-201801-03-201801-03-201801-03-201801-03-201801-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.