ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar ´´Gözün Arkada Kalmasın´´ Projesi

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar ´´Gözün Arkada Kalmasın´´ Projesi

İlimiz Ahmet Talat Onay Anaokulu öğretmeni Gülnur ÖZLER tarafından askerlerle çocukları bir araya getirmek amacıyla “Gözün Arkada Kalmasın” projesi hazırlanmıştır.

Projenin temel amaçları; çocuklara vatan, millet, bayrak sevgisi aşılamak, bu topraklar için canını veren kahramanlarımızı unutmadıklarını göstermek ve şehitlerimizin anısını çocukların elleriyle diktiği fidanlarda yaşatmaktır.

Proje kapsamında, Çankırı´nın bu güne kadar terörden vermiş olduğu şehit sayısınca fidan, Ahmet Talat Onay Anaokulu 5 yaş öğrencileri ve askerler tarafından Çankırı 9.Zırhlı Tugay Komutanlığına dikilmek üzere hazırlanacaktır. Her fidanı bir öğrenci ve bir asker elbirliğiyle toprakla buluşturacak, ağaçlara şehitlerin adlarının yazılı olduğu künyeler asılacaktır. Projenin ikinci aşamasında ise garnizon komutanları, askerler ve şehit aileleri Ahmet Talat Onay Anaokulunda misafir edilerek düzenlenen çeşitli gösteri ve etkinliklerle güzel paylaşımlarda bulunulacaktır.

Proje yürütücüsü Gülnur ÖZLER, “Projemiz çocuklara vatan, millet, bayrak gibi millî değerlerimizin kazandırılması için imkân sağlayacak, askerlerimizle çocuklarımızı bir araya getirerek paylaşımda bulunmalarına, çocukların çok sevdikleri askerler ile zaman geçirmelerine fırsat sağlayacaktır. Yine dikilen fidanlarla çocuklarımıza doğa sevgisi kazandırılacak, doğayı korumalarına ve doğaya önem vermelerine katkı sağlanacaktır.” dedi.

Okul müdürü Yasemin AYGÜN, “Vatan ve bayrak sevgisi, aile ile okulun çocuğa vermiş olduğu eğitimle şekillenir ve yön bulur. Bizler bu değerlere ne kadar sahip çıkarsak çocuklarımızda büyüdüklerinde o değerlere o kadar sarılırlar. ‘Gözün Arkada Kalmasın’ projesiyle bizim en önemli emanetimiz olan vatan, bayrak, millet sevgisi öğrencilerimize kalplerine aşılanmış olacak ve bu değerlere sahip çıkmaları için çocuklar yüreklendirilecektir.” dedi.

 30-03-201830-03-2018

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.