ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Özel Çocuklarımız, Engelleri Aştı

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Özel Çocuklarımız, Engelleri Aştı

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğünün evde eğitim hizmeti alan öğrencilere yönelik başlattığı “Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” projesi keyifli etkinliklerle devam ediyor. Çeşitli nedenlerle okula gidemeyip evde eğitim hizmeti alan çocukların sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen projede, her hafta yapılan etkinlikler evde eğitim alan ve eve giden öğrencilerin farklı heyecanlar yaşamasına katkı sağlıyor.

Proje kapsamında Güneş İlkokulundan bir grup öğrenci, evde eğitim hizmeti alan Elif HANCI ve Ali Ege DENİZ adlı öğrencilerin sınıf ortamına çevrilen evine giderek onlarla resim, müzik, oyun, tiyatro gibi etkinliklerde bulunuyor. Bu hafta da evde eğitim hizmeti alan öğrenciler, Güneş İlkokulundaki arkadaşlarıyla önce yemek yediler, sonra da sinemaya giderek birlikte keyifli anlar yaşadılar.

Proje koordinatörü Muzaffer DERELLİ, “Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık” projesi, evde eğitim hizmeti alan öğrencilerin arkadaşlık ilişkilerini geliştirip sosyalleşmesine katkı sağlarken, diğer yandan da eve giden öğrencilere de farkındalık oluşturduğunu söyledi. Muzaffer DERELLİ, ayrıca projenin uygulanmasında katkı sağlayan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ar-Ge ekibine, her hafta öğrencileriyle birlikte evde eğitim hizmetine giden öğretmenlerimiz Aysun ÖZKAN, Nihat BAŞBUĞU, Oktay TOPRAK, Ahsen KIRIK ve Aysel MELEK’e emekleri için teşekkür ettiğini söyledi.

 

 

27-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.