ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar “Toprağa Can Verenler” Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar “Toprağa Can Verenler” Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

Öğrencilerde, velilerde ve toplumun genelinde “vatan” ve “şehitlik” mefhumlarında farkındalık oluşturmayı amaçlayarak Çankırı Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu tarafından hayata geçirilen “Toprağa Can Verenler” projesinin iki etkinliği gerçekleştirildi.

İlk etkinlikte toprağa kanları ile can vermiş şehitlerimize vefa kapsamında ilimizdeki öğrenciler, öğretmenler, okullarımızın diğer çalışanları ile Çankırı halkı tarafından şehitlerimizin ruhu için 1.549.401 Fatiha Suresi ve hatimler okundu. Her bir yürek bahçesinden derilen bu Fatiha demetlerinin ve hatimlerin makamına ulaştırılması adına 16 Mart 2018 tarihinde cuma namazı öncesinde Çankırı´daki camilerde duası yapıldı. Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları ile ilimizdeki okulların yönetici ve öğretmenlerinin yanı sıra öğrenci velileri ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yöneticileri aynı duaya âmin demek için cuma namazında Büyük Cami’de bir araya geldiler. Cuma namazı çıkışında ise Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerince gül suyu ve lokum ikramı yapıldı.

“Toprağa Can Verenler” projesinin ikinci etkinliği olan şehitlerimiz için fidan dikimi; 22 Mart 2018 tarihinde Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu, Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, TOKİ İlkokulu ve TOKİ Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, İl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, Garnizon Komutanlığı yetkilileri ile okul, kurum yöneticilerinin ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. Fidan dikimi, mevcut şartları gereği; vatana olan sadakatini askerî sahalarda sergileme, vatana bedeni ile can verme imkânı olmayan minik yüreklerimiz, vatanî bir görev şuuru içinde okullardaki engelli yavrularımız ve gönüllü tüm velilerimiz tarafından gerçekleştirildi. Bu zamana kadar geçen sürede şu an ülkemiz sınırları içinde bulunan 81 ilimizden verdiğimiz şehitlerimiz için, her ili temsilen birer fidan dikildi. Ayrıca şuan ülkemiz sınırları içerisinde olmayıp aynı uğurda can verdiğimiz gönül coğrafyamızdan olan şehitlerimiz için de fidan dikimleri gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Doğan SUBAŞI, “Etkinliğimizin gerçekleşmesine katkı sağlayan öğrenci, öğretmen, yönetici ve Çankırı halkına teşekkür ediyorum. Ayrıca böyle hayırlı bir işe vesile olmaktan okulumuz olarak gurur duyuyoruz.” dedi.

 

03-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.