ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar “Touch Englısh” Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar “Touch Englısh” Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE koordinesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında ortaöğretim öğrencilerinin İngilizce konuşma becerilerini artırmalarını sağlamak üzere hazırlanan “TOUCH ENGLISH” projesinin 3. toplantı ve etkinliği Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirildi.

Proje takvimine göre Mart ayının ana etkinliği olan “İnternet güvenliği-Sosyal medya kullanımı” konularının tartışılması etkinliği tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Program öncesi proje ekibi tarafından hazırlanan konu ile ilgili çeşitli kısa filmler izlenerek başlayan program daha sonra öğrencilerin fikirlerini sunmaları ile devam etti. Tartışma etkinliğinden sonra “Altı Şapka Tekniği” kullanılarak öğrencilerin çeşitli konularda giydikleri şapkaya uygun olarak fikirlerini ifade etmeleri sağlandı. Son aktivite olarak öğrenciler TABU oyunu oynayarak günü eğlenmiş ama tüm program süresince İngilizce konuşmuş olarak tamamladılar.

Proje koordinatörü Çankırı Lisesi Müdür Yardımcısı Bekir SOMUNCU,  “Ekip olarak planladığımız şekilde Mart toplantımızı başarılı bir şekilde tamamlamanın huzuru içindeyiz. Proje ekibimiz Çankırı’da bulunan meslek liseleri de dâhil olmak üzere tüm liselerden gelen 23 öğrenciden oluşuyor. Şimdiye kadar tamamladığımız 3 toplantı da gördük ki uygun ortam sağlanırsa tüm öğrenciler okullarında öğrendikleri bilgileri kullanabiliyor. Bu bize projemizin doğru yolda olduğunu gösteriyor ve sonraki aylarda yapacağımız etkinlikler için cesaret veriyor. Bu etkinliklerin hayata geçirilmesinde biz proje ekibine desteklerini esirgemeyen İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ve Ar-ge birimine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

05-04-201805-04-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.