ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANKIRI EĞİTİMİNDE YENİLİKÇİLİ YAKLAŞIMLAR

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK “ İnanıyorum ki, bu çalışma ile öğrencilerimiz için okullarımız daha eğlenceli bir öğrenme ortamına dönüşürken, yapacağımız yerel projelerle önce ilimize, sonra da ülkemiz eğitimine katkı sunacak örnek etkinlikler gerçekleştireceğiz.” dedi.
ÇANKIRI EĞİTİMİNDE YENİLİKÇİLİ YAKLAŞIMLAR

Milli Eğitim Bakanlığı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında okulları, kurumları ve öğretmenleri özgün ve yenilikçi projeler geliştirmesi konusunda teşvik etmektedir. Eğitimde kalitenin artırılması ve yapılan çalışmaların paylaşımlarının sağlanabilmesi projede dikkat çekici noktalardandır. Başvuracak projeler; öğretim yöntem ve teknikleri, bilimsel ve teknolojik faaliyetler, kurumsal kapasitenin gerçekleştirilmesi, eğitim öğretime erişim ve yönlendirme, olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi başlıklarında beş kategoride gerçekleştirilecektir. Projeler saha incelemesinden geçtikten sonra bölge elemesine tabi tutulacak. Ülke genelindeki en başarılı 20 çalışma ise Bakanlık tarafından ödüllendirilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”; yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması gibi hedefleri içeriyor.

Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımız tarafından desteklenen ve yaygınlaştırılan böyle bir çalışmadan hiçbir kurumumuzun, okulumuzun ve öğretmenimizin mahrum kalmamasını istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız planlamayla Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nin tanıtımıyla ilgili okul okul gezerek bütün öğretmenler odasına ulaşıp hem sıcak bir sohbet ortamı sağlamak hem de Bakanlığımızın bu güzel çalışmasını tanıtmayı hedefledik.

İnanıyorum ki, bu çalışma ile öğrencilerimiz için okullarımız daha eğlenceli bir öğrenme ortamına dönüşürken, yapacağımız yerel projelerle önce ilimize, sonra da ülkemiz eğitimine katkı sunacak örnek etkinlikler gerçekleştireceğiz.”

 

18-12-201718-12-201718-12-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.