ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’nın 2017 YGS Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’nın 2017 YGS Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan ve Türkiye genelinde 2.265.902 adayın başvurduğu "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

 

Sevgili Öğrenciler;

12 Mart Pazar günü Üniversiteye giriş için ilk adım, YGS ile atılacak. Sınav sonuçları ise 28 Mart’ta açıklanacak. Ayrıca sınavda, adayların bu yıl hatırlaması gereken önemli değişiklikler de var. Örneğin artık, adayların YGS başlamadan 15 dakika önce sınava gireceği binada olması gerekiyor. 10.00’da başlayacak YGS için 9.45’te binada bulunmalısınız. Geç kalanlar içeri alınmayacak. YGS’ye girerken yanınızda şeffaf şişede su götürebiliyorsunuz. Suyunuzun olmasında fayda var. Sınav sabahı unutmamak için önceden hazır bulundurun. Bir gün önce sağlığınızı bozabilecek besinlerden uzak durmaya özen gösterin. Her ihtimale karşı temizliğinden emin olmadığınız, bilmediğiniz yerlerden yiyecekler tüketmeyin. Sınav sabahı kahvaltı yapmaya da dikkat edin.

Hayatınızın her döneminde sınavlar olacaktır. Bu sınav da onlardan birisidir. Sınava birkaç gün kala zihinsel ve bedensel olarak dinlenmenizi, beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmenizi, sınava giriş için gerekli evrakları (Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Yeni Kimlik Kartı veya Onaylı Geçici Kimlik Belgesi)  hazırlamanızı, mümkünse sınava gireceğiniz okulu önceden görmenizi önemle tavsiye ederim. Üniversite giriş sınavlarında başarılı olacağınıza yürekten inanıyor ve gönlünüzden geçen üniversitelerde eğitiminize devam etmenizi canı gönülden istiyorum.  

 

Değerli Veliler;

Geleceğimizin teminatı, ülkemizin en önemli ve saygın zenginliği olan sevgili öğrencilerimizin başarılı olmalarında en büyük pay sizlerindir. Unutmayın ki sınavlar kişiliği değil bilgiyi ölçer. Öğrencilerimizin heyecanlı olduğu bu süreçte onların yanında olmanız, onlara destek olmanız çok önemlidir. Çocuklarınızla ilgili her türlü konuda okullarındaki öğretmenlerinden ve rehberlik servisinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek veren ve destek olan tüm yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize tekrar başarılar diliyorum.

 

Bu sınavın, başta sevgili gençlerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.