ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANKIRI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE 2015 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

ÇANKIRI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE 2015 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda öğretmenlerin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan “TÜBİTAK Bilim Fuarı” İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Çankırı Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Yusuf MÖHÜR, Çankırı Gençlik Merkezi Müdürü Tuncay HASKILIÇ ile Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman KARADENİZ’in katılımlarıyla 21.05.2015 Perşembe günü açıldı.

Fuar hakkında bilgi veren Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail KARABASMAZ, fuarda 27 öğretmen ile 59 öğrencinin görev aldığını ve toplamda 27 projenin sergilendiğini, Mesleki ve Teknik Okullarımızın amaçlarından biriside, öğrencileri araştırmaya yönlendirmek, onların yaratıcılığını ortaya çıkarmak, insanlığa faydalı buluşlar yapmalarını sağlamaktır diyerek projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Bilim Fuarlarının Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK arasında gerçekleşen protokol kapsamında bir çalışma olduğunu, İlimizde 13 okulundan toplam 332 projenin uygulamaya konulduğunu belirterek, çocuklarımıza bilimsel farkındalığı geliştirmek ve onlara bilimsel düşünmeyi kazandırmak amacıyla yapılan bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Açılış sonrasında Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaren ekibi tarafından gösteriler sunuldu. Fuarda yer alan bilimsel çalışmaları tek tek gezerek öğrencileri tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, projeler hakkında bilgi aldı.

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.