ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa’ya 54 Öğretmen Gönderiyor

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa’ya 54 Öğretmen Gönderiyor

Erasmus+ Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği projeleri kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’nca dört proje daha kabul edildi.

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Demokratik Okuldan Demokratik Topluma’ ve ‘Fark Yaratan Öğretmenler’ adlı iki projesi, Atkaracalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Okumayı Sev, Hayatı Keşfet’ ve Çerkeş Gaziosmanpaşa İlkokulu’nun ‘Farklılıklar Buluşuyor’ adlı projeleri kabul edildi.  

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kabul edilen iki projesi kapsamında Avrupa’nın farklı ülkelerine toplam 54 öğretmen gönderilecek. Merkez ilçe ve ilçelerimizden farklı okulların yerel ortak olarak yer aldığı projeler kapsamında Avrupa’nın farklı ülkelerine 1 hafta süre ile gidecek öğretmenler farklı alanlarda kurslara katılacak ve Avrupa okullarındaki uygulamalar konusunda iş başı izleme faaliyetlerinde yer alacaklar.

Atkaracalar ve Çerkeş ilçelerimizden kabul edilen projeler kapsamında da okul idarecilerinin ve öğretmenlerin katılacağı yurtdışı faaliyet programları gerçekleştirilecek.

2016 yılı boyunca uygulanacak 4 projenin toplam bütçesi 112.821,00€ (Yüz on iki bin sekiz yüz yirmi bir Avro)’dur. 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında okullarımızca hazırlanıp kabul edilen projelerin toplam bütçesi ise 436.367, 00€ olarak belirlenmiştir.

Projelerin hazırlanmasında Müdürlüğümüz AB Projeler Ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olmasını dileriz.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.