ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başlıyor

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başlıyor

Ortaokul, lise ve liseden mezun olan öğrencilerimize ders saatleri dışında ve hafta sonlarında derslerde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere destekleme ve yetiştirme kursları yakında başlayacaktır.

Ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik kurslar öğrenim gördükleri kendi okulları tarafından organize edilerek kendi okullarında ya da kurs merkezi olarak belirlenen en yakın okulda başlayacak, mezun öğrencilerimize ise kursla halk eğitim merkezleri tarafından sunulacaktır.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımız velilerimize yük olmadan ortaokul, lise ve mezun öğrencilerimize okul eğitimini destekleyici, hazırlayıcı kursların devlet eliyle verilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır.

Öğrencilerimizi sadece akademik yönden değil, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da desteklemeyi düşünüyoruz. Bu nedenle de Öğrencilerimiz kurslarda sadece sınavlara hazırlık olarak değil, güzel sanatlar, beden eğitimi, spor, müzik vb. alanlara yönelik kursların da açılması planlanmaktadır.

Uzman ve deneyimli öğretmenlerin görev alacağı, profesyonel rehberlik hizmetlerinin sunulacağı, düzenli deneme sınavları ve testlerle desteklenecek ve tüm derslere yönelik olarak düzenlenecek ücretsiz kurslarımıza öğrencilerimizi bekliyor,velilerimizin de öğrencilerimizi yönlendirmelerini temenni ediyoruz.

Öğrenci ve velilerimizin kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi almaları ve başvurular için okullara ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

Öğrencilerimize ve velilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                               Yusuf YAZICI

                                                                               Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.