ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü EDES Projesi Kabul Edildi

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü EDES Projesi Kabul Edildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan EDES Programı kapsamında Müdürlüğümüzce hazırlanan proje kabul edildi. 

‘Yeter ki Siz Engel Olmayın’ adlı proje, farklı engel gruplarında bulunan engellilerin günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunları ele alan bir kısa film hazırlanması, Rehberlik ve Araştırma Merkezi uzmanlarımız eşliğinde Çankırı ve 11 ilçesinde bulunan tüm ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik hazırlanacak program dahilinde kısa filmin izlettirilmesi ve dönütler alınması, İl genelinde ortaokul ve lise kategorisinde bir kompozisyon ve resim yarışması düzenlenmesi, Çankırı Merkez, Ilgaz ve Çerkeş ilçelerimizde ilimizden ya da il dışından davet edilecek olan farklı alanlarda kariyer yapmış engellilerin katılımı ile ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılacak söyleşilerle öğrencilerin engellilik konusundaki algılarının pozitif yönde yükseltilmesi, hazırlanacak kısa filmde rol alan sanatçıların katılımı ile bir gala programı düzenlenmesi ve bu programda da kariyer yapmış engellilere söz verilerek topluma engellilerin de başarılı olabileceği mesajının verilmesi faaliyetlerini içermektedir. 

 

Valiliğimiz ile imzalanacak protokol sonrasında 12 ay süre ile uygulanacak projenin hazırlanmasında başta Müdürlüğümüz Proje Ekibi olmak üzere herkese teşekkür eder, başarılı bir uygulama dönemi dileriz.    

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.