ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projeleri kapsamında 2015 yılı teklif çağrısı döneminde Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde 7 ortaokulumuzun konsorsiyum üyesi olduğu ‘Demokratik Okuldan Demokratik Topluma’ adlı proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

Avrupa okullarında demokratik okul kültürü oluşturulmasındaki etkenlerin inceleneceği proje kapsamında Mehmetçik Ortaokulu, Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu, İsmet İnönü Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Çankırı TOKİ Ortaokulu, Çankırı İmam Hatip Ortaokulu ve Hazım Dağlı Ortaokulu’ndan toplam 41 yönetici ve öğretmen yurtdışı hareketlilik faaliyetlerine katılacak.  

Proje kapsamında yapılacak faaliyetler ile görev ve sorumluluklarla ilgili 15 Ocak 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI’nın katıldığı, konsorsiyum üyesi okulların yöneticileri ve proje irtibat temsilcisi öğretmenlerin hazır bulunduğu bir toplantı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Proje Ekibi tarafından yapılan sunumun ardından bir yıl boyunca uygulanacak projenin uygulama usul ve esasları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Romanya, Bulgaristan, Slovakya ve İtalya’da iş başı izleme faaliyetlerine katılacak yönetici ve öğretmenler orada edindikleri farklı deneyimler ışığında Çankırı’da “Demokratik Okul Demokratik Toplum Çalıştayı” düzenleyecek ve aynı isimle bir kitapçık çıkaracaklar. ‘Yaşayan Demokrasi’ adlı filmin de hazırlanacağı proje sonunda ilimiz genelinde tüm okullardan yönetici, öğretmen ve velilerin katılacağı ‘Demokratik Okuldan Demokratik Topluma’ konulu yaygınlaştırma semineri düzenlenecek.

Bir yıl boyunca uygulanacak projenin hazırlanmasında başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projeler Ekibi olmak üzere emeği geçen herkesi kutlar, başarılı bir uygulama dönemi dileriz.  

 

 

19-01-201619-01-2016

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.