ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü İspanya’ya 13 Öğretmen Gönderiyor

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü İspanya’ya 13 Öğretmen Gönderiyor

Erasmus+ Programı 2015 teklif çağrısı döneminde Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 13 konsorsiyum üyesi okulla birlikte yapılan proje başvurusu Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi. Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği KA1 projeleri kapsamında bulunan ‘Fark Yaratan Öğretmenler’ projesi 2016 yılı boyunca uygulanacak.

Projede, merkez ilçe ve diğer ilçelerimizden bulunan okullardan öğretmenler 29 Ocak 2016 ile 06 Şubat 2016 tarihleri arasında proje hazırlama üzerine bir eğitim programına alınacaklar. İlimizdeki her alanda proje hazırlama kapasitesini artırmak amacıyla hazırlanan bu projede öğretmenlerimiz İspanya’nın Barselona kentinde kurs programına katılarak Avrupa’da proje uygulamaları hakkında bilgi edinecekler.

Eğitimlerini tamamlayarak yurda dönecek öğretmenlerimiz kendi ilçelerindeki öğretmenlere yönelik aldıkları eğitimde edindikleri tecrübeleri paylaşmak üzere toplantılar düzenleyecekler. Yaygınlaştırma faaliyetleri çerçevesinde düzenlenecek toplantılar ile oluşacak yeni proje fikirleri ile daha çok proje, eğitim kurumlarımıza kazandırılmış olacak.

İspanya’ya hareket öncesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Yazıcı’nın katılımı ile  bir hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konsorsiyum üyesi okulların yöneticileri ve katılımcılar hazır bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Ekibi tarafından AB hibe mekanizmaları ve İspanya hakkında bilgilerin de sunulduğu toplantıda katılımcılara İspanya’ya hareket öncesi yapmaları gereken hazırlıklar ve projedeki görev sorumlulukları hakkında bilgiler verildi.     

Projenin hazırlanmasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projeler Ekibi başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eder, hayırlı olmasını, proje faaliyetlerine katılacak öğretmenlerimize de başarılı bir uygulama dönemi dileriz.

 

 

14-01-201614-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016 

 

 

 

   

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.