ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Mesleki Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Mesleki Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Çankırı Pastacılar ve Aşçılar Derneğince (ÇANPADER); Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Aşçılık ve Pastacılıkla ilgili Mesleki Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Toplantıya okul idarecileri, alan öğretmenleri ve okulun yiyecek-içecek hizmetleri alanında öğrenim gören tüm öğrencileri katıldı.

Dernek Başkanı Şef Eyüp ÖLMEZ aşçılık ve pastacılık meslek dalının günümüzdeki yeri, önemi ve zengin Osmanlı Mutfağının öne çıkanları ile ilgili bilgi verdikten sonra; mesleği seçen kişilerde aranan özellikler konusundaki sunumunu gerçekleştirdi.  Toplantıya katılan diğer yönetim kurulu üyeleri Şef Saim ÖZAY, Şef Ömer Fikri ÇAVUŞOĞLU, Şef Hakan ÖLMEZ, Şef Mahmut EREN, Şef Veysel ARI ve Şef Burak BUDAK kendilerini tanıtarak öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdılar.

Okul Müdürü Hasan Kocaoğlu ise okulumuzdaki bu toplantıya iştirak eden Çankırı Pastacılar ve Aşçılar Derneği üyesi şeflere teşekkürlerini sunarak, geleceğin şeflerini yetiştiren okulumuzun, yiyecek içecek sektöründe önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Ayrıca toplantıya katılan şeflerin % 70 inin okulumuzun yiyecek içecek alanından mezun olmalarının gurur verici olduğunu belirtti. Bu tip toplantıların öğrencilerimiz üzerinde olumlu motivasyonları olacağına gönülden inandığını ifade etti.

27-02-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.