ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı’da ‘Alo Rehberlik’ Dönemi Başladı

‘Alo Rehberlik’ (0376 213 16 01) Hizmeti, Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezinde kurulan birimde faaliyete başladı. Özellikle 8. Sınıf öğrencilerinin gireceği Ortak Sınavlar ile Üniversite Giriş (YGS –LYS) Sınavlarının yanı sıra ve KPSS, DGS gibi farklı sınavlar hakkında da öğrenci ve velileri doğru bilgilendirme ve rehberlik etme amacı ile yola çıkılan bu hizmetten herkes faydalanabilir.
Çankırı’da ‘Alo Rehberlik’ Dönemi Başladı

‘Alo Rehberlik’ hattında sınavlara yönelik hizmetlerle birlikte Bireysel Sorunlar, Tercih ve Kariyer Danışmanlığı, Aile Danışmanlığı, Akademik Başarı, Özel Eğitim Hizmetleri gibi farklı alanlarda da bilgilendirme yapılacaktır. Öğrenci ve velilerimiz telefonla bilgi alabileceği gibi Rehberlik ve Araştırma Merkezine doğrudan gelerek yüz yüze görüşmeler de yapabilecektir.
Konu ile ilgili olarak söz konusu hattın hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde hizmet vereceğini ifade eden Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, ‘’Alo Rehberlik’’ hattı ‘Hızlı bir değişimin yaşandığı günümüzde doğru bilgiye kısa sürede ulaşmak ve yaşanan sorunları etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur. Bu faaliyetin ilimiz eğitimine katkı sağlayacağını umuyor, tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ dedi.

Alo Rehberlik: 0376 213 16 01
Adres : Cumhuriyet Mh. Alparslan Türkeş Bulvarı No 48 (Güneş İlkokulu yanı) ÇANKIRI
http://cankiriram.meb.k12.tr/

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.