ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı´da Tablet Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Çankırı´da Tablet Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Çankırı´da öğrencilere, FATİH Projesi kapsamında 40 adet tablet bilgisayar dağıtıldı.

Çankırı Anadolu İmam Hatip Lisesi çok amaçlı salonunda Fatih Projesi kapsamında ilimize gelen 40 adet tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtıma Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, M.E.B. İç Denetçimiz Adem YAMAN, Şube Müdürlerimiz ve Türk Telekom İl Müdürünün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Törende, Erol ORTATEPE’nin Fatih Projesi hakkında sunum yapmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, ilimizdeki 9. Sınıf öğrencilerine tablet dağıtımının devam ettiğini ve Eylül ayına kadar tamamlanacağını söyledi. Tabletlerin Çoklu Zekâ Kuramına göre öğrenmeyi ve buna bağlı olarak başarıyı artıracağını ifade eden YAZICI şunları kaydetti:

"FATİH projesi 1.Faz ve 2. Faz kapsamında ilimiz okullarında, toplam 1984 tablet bilgisayar, 566 etkileşimli tahta başta olmak üzere; 14 doküman kamera, 151 çok amaçlı yazıcı, bilgisayar gibi cihazların dağıtımı gerçekleştirildi. Bugün başlayacağımız dağıtımla ilimizde mayıs ayında, toplam 22 okulda 2800 tablet ve çeşitli sayıda etkileşimli tahta, çok amaçlı yazıcı ve doküman kamera dağıtımları yapılacaktır. Ayrıca öğretmenlerimize yönelik teknoloji kullanım kursları ve seminerleri de verilecektir.

2015 yılı içerisinde projenin 2. Fazı kapsamında planlanan 303 adet etkileşimli tahtanın 262 adeti ilimize gelmiş büyük bir kısmında kurulumlar tamamlanmıştır. Firma tarafından teslime hazır hale getirildiğinde okullarımızca kabulleri yapılmakta ve kullanılmaya başlanmaktadır. Aynı kapsamda altyapı kısmında 49 okulumuz kapsama alınmış çalışmaların Haziran ayı içerisinde başlatılıp yılsonuna kadar bitirilmesi planlanmaktadır."

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI tarafından 40 öğrenciye tabletleri dağıtıldı.

 

            Ülkemize, eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.