ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı’da Tüm Branşlardan İstekli Öğretmenlere Robotik Eğitimi Verilecektir.

Çankırı’da Tüm Branşlardan İstekli Öğretmenlere Robotik Eğitimi Verilecektir.

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan “Bilim Hayatımızda” isimli proje, TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı Çağrısı sonucunda kabul edilmiştir.

2 – 3 – 4 Haziran 2016 tarihlerinde ilimizde ilk kez düzenlenecek Çankırı Bilim ve Sanat Şenliği kapsamında bilim stantları, bilim gösterilerinden oluşan sahne şovları, doğa ve bilim temalı oyunlar, bilim söyleşileri ve robotik eğitimi yer almaktadır. Şenlik sayesinde, toplumla bilim arasında köprü kurularak insanlara bilimin eğlenceli yönünü göstermek hedeflenmektedir. Bilimin sadece teorik bilgilerden ibaret olmadığı, bu işlerle sadece akademik kariyeri olan bilim insanlarının uğraşmadığı, aslında bilimin hayatımızın içinde olduğu topluma aktarılmaya çalışılacaktır.

Şenlik kapsamında Çankırı’da görev yapan öğretmenlere yönelik olarak üç günlük bir “Robotik Eğitimi” düzenlenecektir. 20 öğretmenin faydalanacağı bu eğitim sayesinde, katılımcı öğretmenlerin gelişen robot teknolojisi ve öğrencilerle yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmaları, gerçekleştirecekleri uygulamalarla robotik konusunda tecrübe edinmeleri ve öğrencilerine faydalı olmaları amaçlanmaktadır.

2 – 3 – 4 Haziran 2016 tarihlerinde 3 gün boyunca 15.00 – 19.00 saatleri arasında yapılacak eğitime başvurmak için Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’yle iletişime geçilmesi gerekmektedir.

 

 

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi İçin;

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi

Cumhuriyet Mh. Vali Ayhan Çevik Cd. No:31

(Eski Güzel Sanatlar Lisesi-Taşmektep Binası)

0376 212 74 60    -    0535 615 32 62

 

abprojeleri@hotmail.com

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.