ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkeş İlçemizde Öğrenci ve Öğretmen Seminerleri Düzenlendi

Çerkeş İlçemizde Öğrenci ve Öğretmen Seminerleri Düzenlendi

Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN tarafından, Çerkeş ilçesindeki tüm 8. Sınıf öğrencilerine yönelik Başarı ve Motivasyon konulu seminer düzenlendi. Seminerde sınava 3 hafta kala yapılması ve yapılmaması gereken konulara değinildi. Hedef belirleme, olumlu düşünme ve başarı yolunda fedakârlık konularını içeren hikâye ve videolarla da desteklenen seminer oldukça keyifli ve yararlı oldu.

Öğrencilerden sonra öğretmenlerle de bir araya gelen Çelebi ÇAĞLAYAN, iki saat süren çalışmada Çerkeş TOKİ ilkokulu ve ortaokulu öğretmenlerine yönelik iletişim, takım çalışması ve problem çözme teknikleri konulu bilgi ve duygu paylaşımında bulundu. Sohbet tadında ve oldukça eğlenceli bir ortamda geçen çalışmada eğitimde ideal öğretmenin özellikleri, iletişim, ekip ve takım ruhu, etkili problem çözme teknikleri gibi konulara değinildi. Takım oyunlarının da oynandığı etkinlik sonunda öğretmenlere anket uygulandı.

          Çankırı Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, konu ile ilgili olarak da ‘Eğitim ve öğretimde başarı ve kalitenin artırılması amacı ile yapılan bu tür çalışmaların diğer ilçelerimizde de düzenlendiğini ve düzenlenmeye devam edileceğini belirterek, seminerlerin organizasyonunda ve uygulamasında emeği geçen Çerkeş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çerkeş TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerine, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dilerim’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.