ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İhmal ve İstismarı Semineri Düzenlendi

Çocuk İhmal ve İstismarı Semineri Düzenlendi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ve Rehberlik ve Araştırma Merkezinin organizasyonu ile ilimiz merkezinde ve ilçelerinde görev yapan tüm rehberlik öğretmenleri ve il merkezindeki okul yöneticilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Nalan Linda FRAİM tarafından “Çocuk İhmal ve İstismarı” konulu seminer düzenlendi.

Seminerde çocuk ihmal ve istismarının çocuklar üzerindeki sosyal ve psikolojik etkilerini en aza indirebilmek amacı ile yapılması gerekenler ve bu süreçte eğitimcilerin kullanacağı bazı yöntem ve tekniklere değinildi.  Özellikle kişisel alanın korunması,  ihmal edilmemesi üzerinde durulan seminer öğretmenlerin öğrenci rolüne girerek yaptıkları uygulamalarla sona erdi.

Eğitimi sunan Kıbrıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Nalan Linda FRAİM ile organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederiz.

 

28-03-201728-03-201728-03-201728-03-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.