ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İstismarı İçin Rehberlik Masası

Çocuk İstismarı İçin Rehberlik Masası

Çankırı İl Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen Çocuklar Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi kapsamında hazırlanan ‘’Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme’’ konulu afiş ve broşürler ilimizdeki alışveriş merkezinde velilere dağıtılmıştır. Alışveriş merkezi içindeki masalara da broşürler dağıtılarak daha geniş bir kitleye ulaşılmıştır.

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli rehber öğretmenler ile okullardan gelen ve projeye gönüllü olarak destek veren rehber öğretmenler tarafından hafta sonu yapılan çalışmada veliler ve öğrenciler özellikle internet ortamında çocuk ihmali konusunda bilgilendirilmiştir. Bunun yanı sıra bazı veli ve öğrencilerden de yaklaşan lise ve üniversite sınavları hakkında da gelen sorular cevaplandırılmış, sınav danışmanlığı hizmeti de sunulmuştur. Oldukça ilgi çeken ve yararlı olan etkinlikle kısa zamanda binlerce öğrenci velisine ulaşılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’da konu ile ilgili olarak, ‘Çocuk istismarı ve ihmali dünyada mil­yonlarca çocuğu ve ailelerini etkileyen çok önemli bir toplumsal sorundur. Çocukların mutlu, yarınların daha umutlu olmasına katkı sağlamak amacı ile yapılan bu etkinlik ve hazırlanan afiş, broşürlerin; geleceğimizin teminatı olan değerli öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiasına faydalı olmasını diler, etkinliği hazırlayan ve görev alan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü personeline ve gönüllü rehber öğretmenlere çok teşekkür ederim’ dedi.

Anne ve babalar için hazırlanan afiş ve broşürleri Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

ALO REHBERLİK: 0376 213 16 01

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.