ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi Etkinliği

Çocuklar Mutlu Yarınlar Umutlu Projesi Etkinliği

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen Çocuklar Mutlu Yarınlar Umut Projesi kapsamında ilimizdeki AVM ‘de Çocuk İhmal ve İstismarını Önleme’’  konulu Rehberlik Masası kuruldu.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ‘nde görevli rehberlik uzmanlarının görev aldığı 2 gün süren etkinlikte uzmanlar tarafından öğrencilere, velilere ve ziyaretçilere  çocuk ihmal ve istismarı, güvenli internet kullanımı, konularında farkındalık düzeylerinin artırılmasına yönelik bilgilendirme yapıldı. Hazırlanan el broşürleri dağıtıldı.

Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI’da ‘Çocuk istismarı ve ihmali dünyada mil­yonlarca çocuğu ve ailelerini etkileyen çok önemli bir toplumsal sorundur.  Çocuklar üzerinde zihinsel, duygusal, fizik­sel ve sosyal etkileri olan istismar ve ihmal, çocukların yaşamlarında onarılmaz sonuç­lara yol açabilmektedir. Çocukların mutlu, yarınların daha umutlu olmasına katkı sağlamak amacı ile uygulanan bu projenin; geleceğimizin teminatı olan değerli öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiasına faydalı olmasını diler, emeği geçen ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ederim’ dedi.

 

Projede görevli rehber öğretmenler tarafından öğrencilere verilen mesajlar:

*internete girmeden önce; ailene bilgi ver, ailenden izin al!

*İnternette isim, adres, telefon, şifre, okul bilgileri gibi kişisel bilgilerini asla paylaşma´

*İnternette tanımadığın bir kişiye fotoğraf, video gönderme ve onunla asla buluşma!

*İnternette tanımadığın kişilerden gelen mesajları kabul etme, asla açma!

*İnternette seni rahatsız eden, tehdit eden kişileri Rehber öğretmenine, öğretmenine, ailene anlat!

*İNTERNET ,HAYATINIZ OLMASIN, HAYATINIZDA  İNTERNET OLSUN...

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.