ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 92. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 92. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşu’nun 92. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında, Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN Valilik Makamı’nda tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Belediye Meydanı’nda yapılan Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN´ın, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Yusuf BAYAZIT ve Belediye Başkanı İrfan DİNÇ ile birlikte törene katılan öğrencilerin, askeri birliklerin, resmi ve özel kuruluşlar ile halkın bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı okundu.

Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve Belediye Mehter Takımı gösterisi sunuldu.

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce İl genelinde düzenlenen Cumhuriyet Kupası Kros Yarışları’nda dereceye giren sporcuların kupaları Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN, Milletvekilleri Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU ve Hüseyin FİLİZ, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Yusuf BAYAZIT ve Belediye Başkanı İrfan DİNÇ tarafından verildi.

Bayrak ve Flamalar, Gaziler, Ortaokul ve Lise Öğrenci Grupları, Askeri Birlikler, Spor Kulüpleri ile Meslek Kuruluşlarına bağlı esnaf ve sanatkarların katılımı ile gerçekleştirilen Tören Geçişi’nin ardından kutlama programı sona erdi.


 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.