ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

İlimizde Ekim ayı itibariyle destekleme ve yetiştirme kursları başlamıştır. Bu kapsamda Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortaokullarda 15, liselerde 13 ve ilçelerde 43 kurs merkezi olmak üzere toplam da 71 destekleme ve yetiştirme kurslarımız başlamıştır. Ayrıca mezun öğrencilerimize yönelik halk eğitim merkezi müdürlüklerinde il merkezi ve 3 ilçe merkezinde destekleme ve yetiştirme kursumuz açılmıştır.

İl merkezinde;

5, 6, 7 ve 8. sınıflarda toplam 311 kurs açılmıştır. Bu kurslarımıza 165 öğretmenimizin katılımı ile toplam 2906 öğrenci,

9, 10, 11 ve 12. sınıflarda toplam 290 kurs açılmış olup, 126 öğretmenimizin katılımı ile toplam 2996 öğrenci kurslara devam etmektedir.

Mezunlara yönelik halk eğitim merkezi müdürlüklerinde toplamda 7 kurs açılmış, 7 öğretmenimizle 162 öğrenciye kurs verilmektedir.

İlçe merkezlerinde;

İlimize bağlı 11 ilçede toplam 43 kurs merkezinde 513 kurs açılmıştır. Bu kurslarımız da 306 öğretmenimizin katılımı ile toplam 3529 öğrenciye kurs verilmektedir.

İlçe merkezlerimiz de mezunlara yönelik halk eğitim merkezi müdürlüklerinde toplamda 14 kurs açılmış, 9 öğretmenimizle 56 öğrenciye kurs verilmektedir.

Sonuç olarak ilimiz genelinde toplam 75 kurs merkezinde 1135 kurs açılmış olup, 613 öğretmen gözetiminde 9649 öğrenciye kurs verilmektedir.

Kurslara katılan öğrencilerimiz Bakanlığımız tarafından kurulan modül üzerindeki soru bankasından konu testleri çözebilmekte ve deneme sınavları yapabilmektedirler. Yapılan sınavların sonuçları analiz edilmiş olarak öğrencilerimizin bilgilenmeleri sağlanmaktadır. Ayrıca Eğitimde Bilişim Ağı(EBA) üzerinden konu anlatımlı video izleme imkanı sunulmaktadır.

Aldığımız geri bildirimlerden öğrencilerimizin tamamen ücretsiz olarak kurs ve materyal hizmetinden memnun oldukları gözlemlenmiştir.

 

Öğrencilerimize bu imkanı veren Bakanlığımıza, kurslarda görev alan eğitim çalışanlarına, öğrencilerimizi kurslara gönderen velilerimize ve kendilerine hizmet etmekten onur duyduğumuz öğrencilerimize teşekkür ederim.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.