ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EDES’TE 1 PROJE ERASMUS+’DA İSE 2 PROJE DAHA KABUL EDİLDİ

EDES’TE 1 PROJE ERASMUS+’DA İSE 2 PROJE DAHA KABUL EDİLDİ

Engellilerin toplumsal yaşamın tüm alanlarına katılımlarını sağlamaya, koruyucu ve önleyici hizmetleri geliştirmeye ve engellilik konusunda toplumun tüm kesimlerinde farkındalık ve duyarlılık oluşturmaya katkıda bulunmayı amaçlayan Engelliler Destek Programı kapsamında Müdürlüğümüzce hazırlanan ‘Ben Engelsizim’ isimli proje kabul edildi.

1 yıl süre ile uygulanacak proje kapsamında görme engelli bireylere bağımsız hareket becerisi kazandırma eğitimi, engelli bireylerin ailelerine yönelik farkındalık eğitimleri, orta-ağır düzeyde ve otistik bireylere günlük yaşam becerilerinin kazandırılması, engellilik konusunda farkındalık artırılması faaliyetleri, engelli öğrencilerin daha iyi eğitim almalarını sağlayacak öğretmenlere yönelik rehber kitap hazırlanması, görme engelli bireylere yönelik Braille kursunun açılması ve görme engellilere yönelik bilgisayar kursu açılması planlanmaktadır. Nurettin Ok Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü,Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve iş Uygulama Merkezi , Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin yerel ortak olarak katılacağı proje bütçesinin 55,045.00 TL olarak gerçekleşmesi planlanmaktadır.

Ayrıca, Erasmus+ Programı kapsamında da okullarımızdan iki proje daha kabul edildi. Ana Eylem 1(KA1) Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği alanında Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ‘Avrupa Mutfağında Neler Var?’ isimli projesi kabul gördü. 15 öğrencimizin 4 öğretmenimiz eşliğinde Romanya’da bulunan ortak okulda yiyecek içecek hizmetleri alanında 14 gün staj yapacağı proje bütçesi 30.033€ olarak belirlendi. Ana Eylem 1(KA1) Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Okul Eğitimi Personel Hareketliliği alanında ise, Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulunun ‘Matematiğin Temelini Sağlam Atıyoruz’ adlı projesi kabul edildi. Proje kapsamında 24 öğretmenimiz İngiltere, Macaristan ve İtalya’da bulunan ortak okullarda 1 hafta süre ile ilkokullarda matematik dersinin etkili işlenişi konusunda çalışmalar yürüteceklerdir. 29.414€ bütçeli projenin bir yıl süre ile uygulaması planlanmaktadır.

 

 

Projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, hayırlı olmasını dileriz. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.