ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yöneticilerine Liderlik Semineri

Eğitim Yöneticilerine Liderlik Semineri

Okul Müdürlerimize yönelik olarak düzenlenen ‘Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu’nun 1. kademesinin 05/02/2015 tarihindeki bölümünde Eğitimci Yazar Alişan KAPAKLIKAYA tarafından Öğretim Liderliği konusu anlatıldı. Tüm okul müdürleri, müdür başyardımcıları, müdür yardımcıları ve şeflerin katıldığı eğitimde interaktif bir ortamda liderlik konusu işlendi. Liderlik kuramları, lider özellikleri, liderin güç kaynakları ve öğretimsel liderlik ve özellikleri konularının işlendiği eğitim faaliyeti okul idarecilerimiz tarafından ilgiyle izlendi. İlham veren Lider konusunun özellikle vurgulandığı seminer oldukça verimli geçti.

          Bir kurumun kalitesinin artmasında öncelikli faktörün insan kaynaklarının geliştirilmesi olduğunun önemine dikkatleri çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, bu tür eğitim faaliyetlerine katılan personelimizin çalışma motivasyonunun daha da arttığını, daha yenilikçi yaklaşımlarla eğitim öğretim ortamlarının kalitesini artıma çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirtti. İlimize gelerek böyle bir eğitim çalışmasına katılan Eğitimci Yazar Alişan KAPAKLIKAYA ve programı ilgiyle takip eden tüm eğitim yöneticilerine teşekkür eden Yusuf YAZICI, buna benzer seminer ve toplantıların önümüzdeki süreçte de devam edeceğini belirtti. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.