ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Çözüm Önerileri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Eğitimde Çözüm Önerileri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesi ile Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde Microsoft tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürütülen, eğitim öğretim kurumlarında görev yapan idareci, öğretmen ve personele eğitim içerikleri çözümleri, teknolojik içerikli ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi İl Koordinatörü Erol ORTATEPE ; “Teknoloji artık günümüz dünyasının kaçınılmaz bir unsuru olarak hayatımızın her aşamasında yer almaktadır. Bizler de ilimiz öğretmenlerini yeni teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendirmek için Microsoft çözüm ortakları Raşit ŞAR ve İsmet BENLİ’nin katılımı ile bu toplantıyı düzenledik.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK ise “geleceği günümüzde teknolojiyi en iyi, etkin ve verimli kullanan bireyler şekillendirecektir. Yüksek meblağlar ödenerek alınan teknolojik ürünlerin bir çok özelliğini kullanamamaktayız. Elimizdeki teknolojik ürünlerin bütün özelliklerini bilerek çok iyi bir şekilde kullanabilmemiz gerekmektedir. Teknolojik gelişmeleri takip etmeli, yerel ve yerli programları geliştirmeli ve bunu da eğitimin her alanında kullanabilmeliyiz.”

Raşit ŞAR; “Bizler daha önce bu tür eğitimleri Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinde yaptık. Öğretmen idareci ve akademisyenleri yeni programlar hakkında bilgilendirdik.”

İsmet BENLİ “eğitim kurumları için sağlanan teknolojik gelişmeler ve programlar üzerinde yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Çalışmalarımız akademisyen ve öğretmenlerin meslektaşlarıyla ve öğrenim gören öğrencilerin akranlarıyla 21. yüzyılın gerektirdiği becerilere sahip olarak tüm dünya ile rekabet edebilecekleri bir yetkinliğe ulaşacaktır.” Sunumda 21. yy. eğitim becerileri konusundaki gelişmelerden insanların kendilerini ve ülkelerini bu gelişimin dışında tutamayacakları belirtildi. Yeni gelişmeleri takip edemeyen devletler zamanla tarih sahnesinden çekilmek zorunda kalacaktır. Özellikle ülkemizin kendi yazılımlarını oluşturmasının çok önemli olduğu vurgulandı.  Yeni teknolojik gelişmelerin eğitim amaçlı nasıl kullanılabildiği ile ilgili örnek sunumlar da yapıldı.

Misafirlere takdim edilen hediyelerin ardından toplantıya katılan tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür edilerek toplantı sona erdi.

 

26-03-201826-03-201826-03-201826-03-2018

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.