ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Karatekin Üniversitesi arasında gerçekleştirilen Eğitimde İşbirliği Protokolü 4 Ağustos 2015 Salı günü imzalandı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı katıldı.

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, protokolün amacına değinerek,  “Amaç; Çankırı ili sınırlarında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı eğitim kurumlarında eğitim niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenen alanlar başta olmak üzere, taraflarca uygun görülen tüm alanlarda, öğrencilerin başarı seviyelerini artıracak tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini yükseltmek, eğitim programlarını geliştirmek, öğretmen yeterliliklerini uygulamalı eğitim ile artırmak ve ailelerin sosyal, kültürel, mesleki gelişimlerine destek olmak üzere taraflar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır. Eğitim kalitesinin artırılması, işbirliğini ortaya çıkarmıştır. Bu proje bir ihtiyaçtan ziyade iki eğitim kurumunun işbirliği olarak ortaya çıkmıştır. Gerçekleştirilecek olan çalışma eğitim kalitesini daha da artıracaktır" dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş da yaptığı konuşmasında, “Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak şehrin lokomotifi olmayı sürdürüyoruz. Şehir ve şehrin kuruluşları ile birçok önemli projeye imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Biz bir yüksek eğitim kurumuyuz fakat tabanımız Milli Eğitim. Öğrencilerin daha iyi ve donanımlı yetişmesi için mutlaka iş birliği gerekiyor. Bu iki kurum birbirinden ayrılmaz bir parçadır” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş ise, “Bu protokol, iki tane eğitim kurumunun arasında, genel anlamda işbirliği öngören bir protokol. Bu iki kurumun da birinci amacı insan kaynağını en iyi şekilde eğitmek. Daha donanımlı bir hale getirmek. Bu süreç belli zaman aralıklarında olan bir süreç değil. İnsan doğduğu andan itibaren eğitilmeye başlar. İlk başta anne babanın vermiş olduğu eğitim devam eder. Daha sonra anaokulu, milli eğitim, çevre ve daha sonrasında üniversite anlamında bir eğitim alır ve bu eğitim bitmez. Ölünceye kadar değişik safhalarda, kendi konusuyla alakalı mutlaka eğitim alması gerekiyor. Çünkü artık çağımız bilgi ve teknoloji çağı, eğitim çağı. Eğer insanlarımızı eğitememişsek bir anda boşluğa düşürürüz. Çünkü zaman çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Önceden insanlar bir eğitim aldığı zaman o eğitim belki ölünceye kadar yeterli olurken, şu an, bugün aldığımız bir eğitimi yarın çöpe atmak zorunda kalıyoruz. Daha yenisi çıkıyor. Onu öğrenmek zorundayız. O anlamda iki ana kuruluşumuzun işbirliği önemli. Ne zaman ki biz işbirliği alanlarını daha çok geliştirir, ortak paydalarımızı daha ön plana çıkarır ve o alanda ilerlersek başarıya ulaşırız. Eğitim gerekli olduğu gibi işbirliğini yapma kültürü de bizde gelişirse biz de ileriye doğru gideriz. Çankırı için, Çankırı gençliği için, öğrencilerimiz için, Rektörlüğümüz için ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz için bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Karatekin Üniversitesi arasında Eğitimde İşbirliği Protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.