ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eldivan İlçesinde Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eldivan İlçesinde Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

10.09.2015 Çarşamba günü Eldivan İlçesi Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın başkanlığında, Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımlarıyla bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda gündem maddeleri doğrultusunda; pansiyon yerleştirmeleri, destekleme ve yetiştirme kursları, odun ve kömür ihtiyaçlarının giderilmesi, taşıma yoluyla eğitime erişim yönetmeliğinin uygulanması ve ihale süreçleri, donatım ihtiyaçlarının giderilmesi, ücretsiz kitap dağıtımın organizasyonu, yatırım ve onarımların değerlendirilmesi, okul öncesi eğitim, öğretmen istihdamı ve ders dağıtımları, okulların fiziki yapıları ve eğitime hazırlanması, okullaşma oranları ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi(TEOG, YGS ve LYS) konuları üzerinde duruldu.

Her İlçe Milli Eğitim Müdürü söz alarak, ilçeleri hakkında gündem maddeleri çerçevesinde genel bir bilgilendirme yaptı. Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, 2015-2016 Eğitim öğretim yılı 28 Eylül Pazartesi günü öğrencilerimiz için başlayacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim öğretim yılı hazırlıklarımızı tamamlamak üzere yoğun olarak çalışmaktayız. Okullarımız açılmadan her ilçemizde hazırlıkların tamamlanıp, öğrencilerimizin eksiksiz ortamlarda eğitim öğretime başlamaları hususunda gerekli titizliğin gösterilmesini, okullarına yeni başlayacak öğrencilerimize okula uyum sürecinde gerekli çalışmalarının yürütülmesine özen gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Geçen yıla göre ortaöğretim yerleştirmelerinde önemli ölçüde bir artış olduğunu, üniversite yerleştirmelerinde de yerleşen öğrenci sayısında bir artışın söz konusu olduğunu belirterek bu başarının eğitim camiasının emeği sonucunda ortaya çıktığını ve ivmeli bir şekilde devam etmesi için gerekli çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

Destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütülmesi gerektiğini belirterek, bu konuda Bakanlığımızın modüler sistemi üzerinden soru bankası kurulduğunu ve tüm öğrencilere yönelik deneme sınavları yapılarak geri bildirimlerin öğrencilere verileceğini söyledi.

İlimiz eğitimine destek veren herkese teşekkür etti ve yeni ders yılının ülkemize, ilimize, eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileyerek başarı dileğinde bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.