ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projemizin Yurtdışı Ortakları Çankırı’da

Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projemizin Yurtdışı Ortakları Çankırı’da

Erasmus+ Programı 2016 teklif çağrısı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatör olduğu “Developing the Capacity of Pre-School Education (Okul Öncesi Eğitim Kapasitesinin Geliştirilmesi)” projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Proje ortakları Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Çankırı İstiklal Anaokulu; yurtdışı ortakları ise Romanya, Slovakya, Bulgaristan’da bulunan Milli Eğitim Müdürlükleri, anaokulları ve eğitim alt yapılı okul dışı kurumlardır.

Koordinatör olduğumuz bu proje kapsamında; Yurtdışı ortaklarımız Romanya, Bulgaristan ve Slovakya’dan 20 katılımcı Çankırı’ya gelerek İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Yazıcı’yı makamında ziyaret etti ve gerçekleştirilen bu ziyarette Türk Milli Eğitim Sistemi’nin genel yapısına, Türkiye’de okul öncesi eğitimin yeri ve önemine değinildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf Yazıcı, proje kapsamında Çankırı’ya gelen Komarno Milletvekiline Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan el yapımı çini tabak, katılımcılara da tuz değirmeni hediye etti.

Proje faaliyetleri kapsamında, yurt dışı ortaklarımız Müdürlüğümüz AB Projeler Birimi, Çankırı İstiklal Anaokulu ve Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile bir hafta boyunca çalışmalar yaparak okul öncesi eğitimin geliştirilmesine katkı sağlayacaklar.

Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

13-03-201713-03-201713-03-201713-03-2017

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.