ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü Saygı ve Rahmetle Anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü Saygı ve Rahmetle Anıyoruz

Dehası, azmi, kararlılığı ve çalışmalarıyla milletimizin ve tüm dünya milletlerinin övgüsünü kazanan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, haklı gururumuzdur ve yeni nesillerin gayretli çalışmalarıyla, yeni eserlerle daha da yücelecek, ilelebet yaşayacaktır. Esarete karşı meydan okuyan ve bu milletin küllerinden doğmasına öncülük eden Başkomutan´ın insanlığın geleceğine ışık tutan fikirleri, bu vatan evlatlarının omuzlarında ebediyen yaşayacaktır.  

Yüce Türk milletinin eşsiz evladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79’uncu yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anarken, onun bizlere emaneti olan bu büyük eseri yine aynı kardeşlik bilinciyle bugün olduğu gibi gelecekte de koruyacağımıza ve bizleri esarete sürüklemeye çalışanların önünde daima dimdik duracağımıza yürekten inanıyorum.      

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.”    (Mustafa Kemal ATATÜRK)

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi 1.Km No38 Hükümet Konağı Çankırı - 03762131536

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.